عکس و بیوگرافی میرصلاح حسینی

عکس و بیوگرافی میرصلاح حسینی و مطالبی پیرامون بیماری اش

در این مطلب از شب دی ال با یکی دیگر از بیوگرافی های روز خدمت شما هستیم.

 

بیوگرافی میر صلاح حسینی

میرصلاح حسینی  در سال ۱۳۲۷ در شهر تهران به دنیا آمده است او از بازیگران قدیمی ایران است و این کار را از همان سنین دبستان آغاز کرده است. اگر چه میرصلاح در ابتدا در رشته ی شیمی دانشگاه تهران قبول شد ولی به دلیل علاقه ی فراوان به بازیگری، دانشکده ی هنرهای زیبا را انتخاب کرد و در بازیگری تئاتر ادامه داد.

جالب است بدانید این بازیگر پیشکسوت ابتدا در سال ۱۳۵۵ کار در تلوزیون و از سال ۶۳ کار در سینما را آغاز کرد و در فیلم های هزار دستان، سریال مختار نامه، فیلم مادر و فیلم کلاهی بازی کرده است.

همسر میرصلاح حسینی

متاسفانه از زندگی شخصی و همسرش اطلاعاتی را در اختیار نداریم

این هنرمند سریال هزار دستان را در سال ۱۳۵۸ تجربه کرد  و سپس در سال ۶۳ با فیلم سیاه به کارگردانی کوپال مشکوه وارد عرصه ی رقابتی سینما شد.

 

تنوره دیو، در مسیر تند باد، یاد داشت های کودکی، بیبی یون عیاران و … سایر آثاری هستند که این هنرمند در آن ها فعالیت داشته است.

در سال ۱۳۹۰ و با کارگردانی داود میرباقری در نقش عمرو بن حجاج بازی کرد آن هم در مجموعه ی مختارنامه. در سال ۶۸ در کنار ستارگانی چون فریماه فرجامی، رقیه چهره آزاد، محمد علی کشاورز و امین تارخ در فیلم مادر بازی کرد و خوش درخشید

بیماری سرطان حنجره

۶ سال است که تحت مداوا و دارو درمانی قرار دارد و نعیمه نظام دوست  هم خبر بیماری اش را در اینستاگرام منتشر کرده بود. دیدن مصاحبه اش با تی وی پلاس و درد دلهای غم انگیزی که با این رسانه داشت. هر کسی را متاثر می کند.

 

میرصلاح می گوید من بالاخره سرطان را شکست خواهم داد و به کار باز خواهم گشت

  • دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد.
  • دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.

هفده − 13 =